Sekite mus:

Kaip išsirinkti alpaką?

Susidomėjus alpakų auginimu iškyla labai daug klausimų. Kur pirkti alpakas? Kiek alpakų man reikia? Kaip jas prižiūrėti? Kokiomis ligomis jos serga? Kokios yra alpakų rūšys?

Jeigu norite įsigyti alpakų, kurios papuoštų sodybą, svarbiausias kriterijus yra grožis. Jums nereikia galvoti apie alpakos klasę, vilnos kokybę ar vaisingumą. Jeigu Jūsų tikslas alpakų vilnos gaminiai – svarbiausias kriterijus alpakų vilnos kokybė. Kurdami alpakų fermą turėtumėte pradėti nuo sveikų ir vaisingų patelių.

Norint įgyti žinių apie alpakų auginimą neužtenka tik paskaityti straipsnių internete. Mūsų alpakų fermos patirtis rodo, kad pradėti alpakų auginimą nuo labai jaunų alpakų ar tuoj gimdysiančių patelių yra sudėtinga. Rekomenduojame 3-4 mėnesius apisprasti su suaugusiomis alpakomis, jų elgesiu ir įpročiais. Alpakų jaunikliai nuo motinos atskiriami 6 mėnesių ir gali būti perkelti pas kitus alpakų augintojus.

Lietuviškos klimato sąlygos yra tinkamos augti alpakoms, tačiau žiema alpakoms reikalingas tvartelis. Vieno hektaro plote gali gyventi 20-25 alpakos. Alpakų ganimosi teritorijoje nereikia pjauti žolės, nes kaip ir avys, alpakos puikios „žoliapjovės“.

Nors alpakos nėra gyvūnai, kuriems reikalingas pastovus žmonių dėmesys, tačiau joms reikalingi kasdieninė priežiūra – maitinimas, pasirūpinimas vandeniu, šukavimas. Jeigu turite laiko, alpakas galima išmokyti klausyti komandų. Alpakoms reikalinga ir periodinė sveikatos priežiūra – nagų karpymas, dantų apipjaustymas, vaistų davimas.

Mūsų alpakų ūkyje parduodamos įvairaus amžiaus ir spalvų alpakos. Galima įsigyti patelių ir patinų. Taip pat parduodame nėščias alpakas bei atsivedusias alpakas su alpakų jaunikliais.

Parduodamos alpakos yra paskiepytos, turi dokumentus ir yra registruotos ES registre Tracys. Pristatome alpakas visoje Lietuvoje. Visus klientus supažindiname su alpakų auginimo subtilybėmis, konsultuojame įvairiais klausimais.