Sekite mus:

Alpakų ūkis

mini oziukas
Alpakų ūkio istorija prasidėjo 2014 metais Dargaičių etnografiniame kaime, kada nusipirkome pirmąsias alpakas. Pirmosios 3 alpakos lėktuvu atkeliavo iš Čilės. Netrukus ūkį papildė dar 12 gyvūnų.

Tik pradėjus domėtis auginimu, mus labai stebina labai įvairi alpakų kaina. Šiuo metu alpakų kaina Lietuvoje nekinta jau kelis metus. Didžiausia alpakų kaina mokama už nėščias ir retų spalvų pateles.


Pirmaisiais alpakų ūkio metais supratome, kad šių gyvūnų auginimas yra mus džiuginanti veikla ir labai greitai išsikėlėme tikslą tapti didžiausiu alpakų ūkių Lietuvoje. Po kelių metų mūsų Dargaičiuose jau ganėsi 75 margaspalvės gražuolės. Šiuo metu jau nesame didžiausias alpakų ūkis Lietuvoje, tačiau mes turime didžiausią alpakų spalvų pasirinkimą Lietuvoje. Unikalios spalvos daro įtaką alpakų kainai bei labai papuošią turimą bandą.

hailendo karvute

kupranugaris lietuvoje
2016 metais į mūsų alpakų ūkį atvykdavo vis daugiau svečių pasižiūrėti į gyvūnus, o mes nusprendėme plėsti savo fermos įvairumą. Pirmiausia prie alpakų prisijungė dvi lamos. Netrukus atvyko kupranugariai. Tais pačiais metais vasaros sezonu kasdien sulaukdavome svečių. Meilė gyvūnams ir noras sukurti analogų neturinčius gyvūnų namus Lietuvoje, mus pastūmėjo įkurti zoologijos sodą mini ZOO.


2017 metai buvo didžiausių darbų ir plėtros metai. Mūsų alpakų ūkio teritorija išaugo kelis kartus ir pasiekė 3 ha teritorija. Gyvūnams pastatėme didžiulį ir patogų namą žiemos sezonui. Mes savo gyvūnų namų nevadiname tvartu, nes gyvūnų namą statėme sukurdami geriausias sąlygas jiems – tinkamo dydžio patalpos, vėdinimo sprendimai, visada prižiūrima švara. Taip pat šalia savo namų įrengėme mini ZOO – didžiulė aptverta teritorija gyvūnams. Joje ne tik gyvūnai jaučiasi patogiai, tačiau ir mūsų svečiai gali lengvai apžiūrėti visus gyvūnus, pasidaryti su jais asmenukę.

kalnu oziai

mini zoo siauliai
Didžiąją dalį mūsų gyvūnų sudaro įvairių spalvų alpakos, tačiau taip pat galite pamatyti net 15 rūšių skirtingų gyvūnų – įvairių veislių avys, ožiukai, afrikiniai stručiai ir kiti draugiški gyvūnai. Visą informaciją apie mūsų zoologijos sodą mini ZOO rasite mūsų svetainėje www.minizoo.lt